Skip to main content

مقاله درمورد سکته قلبی و عوارض آن

مقاله درمورد سکته قلبی و عوارض آن

*مقاله درمورد سکته قلبی و عوارض آن*

مقدمه

بیماری شریانهای کرونری در طی چندن سال ایجاد می‏شود و می‏تواند منجر به بروز آنژین قلبی، سکته قلبی و مرگ ناگهانی شود. بیماری کرونری قلب، شایع‏ترین علت مرگ و میر در انگلستان می‏باشد اکثر افراد، در اطراف خود کسانی را می‏شناسند که دچار سکته قلبی شده‏اند و بعضی ا زآنها هیچگونه علامتی از قبل نداشته‏اند. بیماری کرونری قلب در طی ۵۰ سال گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده که ما بعضی ا زعلل این افزایش را می‏دانیم. هدف از تألیف این کتاب دادن اطلاعاتی در مورد این بیماری به شما می‏باشد تا اگر به این بیماری دچار هستید، چه کارهایی را می‏توانید انجام دهید و یا برای پیشگیری از آن، چه اقداماتی باید صورت پذیرد.

برای توصیف و شرح بیماری کرونری قلب و اثرات آن بر روی قلب، از اصطلاحات مختلفی استفاده می‏شود. این اصطلاحات عبارتند از : بیماری ایسکمیک قلب، ترومبوز کرونری، آنفارکتوس میو‏کارد MI ) ) و سکته قلبی.

بیماری کرونری قلب می‏تواند باعث انواع مختلفی از مشکلات شود که مام این مشکلات به علت عدم اکسیژن رسانی کافی به عضله قلب ایجاد می‏شوند. شایع‏ترین این مشکلات عباتند از :

· آنژین : درد سینه در هنگام انجام فعالیت ایجاد می‏گردد. هر گونه فعالیتی می‏تواند باعث روز این درد سینه (آنژین) شود. وقتی فرد استراحت می‏کند، این درد سینه بهبود می‏یابد.

· سکته قلبی : درد شدید سینه که براثر مرگ یک قسمت عضله قلب در هنگامی که خون‏رسانی به آن قسمت به طور کامل متوقف شده است، در سکته قلبی رخ می‏دهد.

· نارسایی قلبی : تنگی نفس و ورم کردن مچ پاها به علت عدم تلمبه کردن مناسب قلب و نارسایی قلب ایجاد می‏شود.

· نامنظم شدن ریتم قلب (آریتمی) : بی‏نظمی در ضربانهای قلب می‏تواند سبب تنگی نفس و طپش قلب شود.

بیماری کرونری، تنها بیماری‏ای نیست که باعث گرفتار شدن قلب می‏شود، اما مهم‏ترین بیمار‏ی‏‏ای است که قلب را دچار مشکل می‏سازد. سایر مشکلات قلب عبارتند از:

· بیماری‏های مادرزادی قلب : غیر طبیعی بودن شکل قلب که از لحضه تولد در کودک وجود دارد.

· کـاردیومیوپاتی‏ها : بیماریهایی هستند که عضلات قلب را دچا رمشکل می‏سازند.

· بیماریهای دریچه‏ای قلب : اختلال در هر یک از چهار دریچه‏ای که در قلب وجود دارد می‏تواند منجر به مشکلاتی گردد که به آنها بیماریهای دریچه‏ای قلب گفته می‏شود.

تعداد افرادی به بیماری کرونری قلب دچار هستند در کشورهای مختلف،فرق می‏کند. این بیماری در کشورهای پیشرفته اروپایی، آمریکایی و استرالیا از شیوع زیادی برخوردار است اما در کشورهای عقب مانده جهان سوم، تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونری قلب بسیار کمترمی‏‏باشد. به نظرمی‏رسد که این وضعیت به علت نحوه زندگی این افراد ایجاد می‏شود به طوری که افرادی که از کشورهای عقب مانده جهان سوم به کشورهای پیشرفته مهاجرت می‏کنند نسبت به سایر افراد کشور مادرشان، بیشتر دچار بیماری کرونری قلب می‏شوند. برای مثال، هندیهای که به انگلستان مهاجرت کرده‏اند بیشتر به بیماری کرونری قلب مبتلا می‏شود.

درخود قاره اروپا هم از شیوع بیماری کرونری قلب، تفاوتهایی بین کشورهای مختلف آن وجود دارد. در جنوب اروپا، معمولاً این بیماری کمتر از کشورهای شمال اروپا ( اسکاندیناوی ) و انگلستان است که یک علت آن، نحوه رژیم غذایی مدیترانه‏ای می‏باشد. بسیاری از افراد عقیده دارند که رژیم غذایی مدیترانه‏ای که حاوی مقادیر زیادی سبزیجات تازه، سالاد، میوه، ماهی و مقدار نسبتاً کمی گوشت قرمز و لبنیات می‏باشد، می‏تواند در مقابل بروز بیماریهای قلبی، اثر حفظتی داشته باشد. گر چه توصیفاتی از بیماری کرونری قلب در گذشته‏های دور توسط پزشکان بیان می‏شد، اما تا بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان یک بیماری شایع مطرح نبود. از بعد از جنگ جهانی دوم ، میزان بیماری کرونری قلب بخصوص در مردان جوان افزایش یافت. در ایالات متحده آمریکا ، حداکثر این افزایش درسال ۱۹۷۰ رخ داد و سپی میزان آن تا امروز درحال پایین آمدن است.

همچنین در استرالیا، نیوزیلند و بریتانیا، این میزان در حال کاسته شده است. متأسفانه درکشورهای بلوک شرق سابق و روسیه، میزان شیوع بیماری کرونری قلب به طور سریعی امروزه در حال افزایش می‏باشد.

گفتن این مطلب، غلو نمی‏باشد که امروزه اکثر تخت‏های بیمارستانی در بریتانیا توسط بیمارانی که به نحوی به تصلب شرایین (سفت شدن رگها) دچار هستند،پرشده است وشایع‏ترین نوع این بیماری نیز بیماری کرونری قلب می‏باشد.بیماری کرونری قلب از مجموع‏تمام انواع سرطان‏ها شیوع بیشتری دارد. این بیماری در افراد مسن بیشتر شایع است و در مردها نیز چها برابر بیشتر از زن‏ها شیوع دارند. در مردان جوان ، بعد از تصادفات، بالاترین علت مرگ، بیماری کرونری قلب می‏باشد.

دریافت فایل

سکته قلبي | علل سکته قلبي,علائم سکته قلبي | PaperPdf.ir

https://paperpdf.ir/سکته-قلبي-10005348Diese Seite übersetzen

08.02.2018 – سکته قلبي,علل سکته قلبي,علائم سکته قلبي,درمان سکته قلبي,عوارض سکته قلبي,سکته … 10005348 مقاله PDF. … پزشکی و دامپزشکی :: مقاله سکته قلبي PDF … تحقيقات همچنان در مورد ارزش عملي اين فاکتورهاي جديد ادامه دارد.

دانلود مقالات علمی سکته قلبی: 909 مقاله isi انگلیسی + ترجمه فارسی

daneshyari.com/isi/articles/mi,_myocardial_infarction

Diese Seite übersetzen

دانلود مقالات isi انگلیسی درباره سکته قلبی با ترجمه فارسی – مقالات الزویر ساینس … موضوعات داغ در استفاده از عوامل ضدلخته و بروز عوارض در بیماران مبتلا به …

SID.ir | سکته قلبي و افسردگي

www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=135059

Diese Seite übersetzen

von باقريان سرارودي رضا – ‎Ähnliche Artikel

عنوان مقاله: سکته قلبي و افسردگي … مقدمه: علايم افسردگي در بيماران پس از بروز سکته قلبي (MI با Myocardial Infarction) بسيار شايع است و مي … افسردگي به عنوان يک عامل خطرساز مستقل براي بروزMI ، مرگ و مير و عوارض بعدي پس از MI و کاهش …

[PDF]ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺗﺤﻘﻴﻘﻲ

www.bioline.org.br/pdf?pe08072

Diese Seite übersetzen

von S Zand – ‎Ähnliche Artikel

ﻣﺴﺌﻮل ﻣﻘﺎﻟﻪ؛. آدر. س. : اراك . ﺳﺮدﺷﺖ . داﻧﺸﻜﺪه ﭘﺮﺳﺘﺎري. و ﻣﺎﻣﺎﻳﻲ داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﻜﻲ اراك. E-mail: … 18. ﺳﺎﻟﻪ. ﺑﺎ و ﺑﺪون. داراي واﻟﺪﻳﻦ دﭼﺎر ﺳﻜﺘﻪ. ﻗﻠﺒﻲ زودرس. رد(. ﻫﺮ. ﮔﺮوه. 209. ﻧﻔﺮ. ) اﻧﺠﺎم ﺷ .ﺪ. ﻓﺸﺎر ﺧﻮن و. ﻣﻘﺪار ﭼﺮﺑ. ﻲ. ﺧﻮن ﻛﻮدﻛﺎن اﻧﺪازه ﮔﻴﺮ … ﺧﻮن و ﻋـﻮارض. ن،آ …. ﻼﻋﺎﺗﻲ در ﻣﻮرد ﺷـﻴﻮع. ﭘﺮﻓﺸﺎري. ﺧﻮن.

[PDF]مقاله پژوهشي اصیل بررسي اپيدميولوژيك بيماران قلبي عروقي بستري …

journal.icns.org.ir/files/site1/…/admin2-A-10-63-37-4030bcb.pdf

Diese Seite übersetzen

von S Shahsavari – ‎2013 – ‎Zitiert von: 10 – ‎Ähnliche Artikel

میزان بروز آنژین صدري، سکته قلبي حاد و مرگ ناگهاني، از نظر اپیدمیولوژیک مورد …. در مطالعه اي كه درمورد شیوع پرفشاری خون و سکته مغزي دركشورهاي آسیایي انجام شد … درمان مناسب بیشتري دریافت كرده اند، بنابراین، از مرگ آنها پیشگیري شده است و …

ارتباط عوارض قلبی و میزان تروپونینI خون در بیمار دچار شکستگی …

journal.gums.ac.ir/browse.php?a_id=1058&sid=1&slc…

Diese Seite übersetzen

von سالاری – ‎2015

هدف: تعیین ارتباط عوارض قلبی و میزان تروپونین I در بیماران با شکستگی گردن فمور در بیمارستان پورسینای … داده‌های زمینه‌ای و عوامل خطرساز قلبی، پیشینه سکته قلبی، بیماری‌های دیابت و فشار‌خون بالا، گرد‌آوری شد. … ارسال نظر درباره این مقاله.

مقاله درباره سکته مغزی – سلامتی

salamati.ir/2016/08/22/article-about-stroke/

Diese Seite übersetzen

22.08.2016 – سکته مغزی یک وضعیت اورژانسی است، درمان فوری ضروری بوده و عملکرد زودهنگام می‌تواند جلوی آسیب بیشتر و عوارض شدید و بلقوه سکته مغزی را …

سکته قلبی – پورتال جامع درمانگاه شهرداری مشهد

https://clinic.mashhad.ir/articles/900389-سکته-قلبی.html

Diese Seite übersetzen

مردان و افراد دچاردیابت یا بیماری قلبی در معرض بیشترین خطر ابتلا به سکته … شما و خانواده تان می بایست در مورد علایم هشدار دهنده سکته مغزی که در زیر بیان شده اند …

قلب | همه چیز در مورد سکته های قلبی (حمله قلبی یا انفارکتوس میوکارد)

همه چیز در مورد سکته های قلبی ( حملات قلبی یا انفارکتوس میوکارد) به زبان علمی: … در مراجعه به اورژانس، در این مقاله برآنیم تا ضمن بررسی نحوه تشخیص و درمان سندرم …

سکته قلبی – کلینیک تبسم

https://tabassomclinic.ir/medical-articles/ID/85/سکته-قلبی

Diese Seite übersetzen

Bewertung: 2 – ‎1 Abstimmungsergebnis

برای اغلب مردم سکته قلبی اولین علامت بیماری قلبی است بنابراین همه … انجام‌ می‌شود: بازکردن‌ رگ‌ با بادکنک‌های‌ مخصوص‌ در مورد رگ‌های‌ تنگ‌ شده‌؛ و سایر روش‌های‌ … لازم جهت درمان این بیماری ، خصوصا در زمینه بازتوانی ورزشی بیماران قلبی ، این تحقیق …

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *