Skip to main content

مقاله درمورد دیابت و عواض آن

مقاله درمورد دیابت و عواض آن

*مقاله درمورد دیابت و عواض آن*

دیابت دوران بارداری، ضریب هوشی را کاهش می دهد

آسیبهای مغزی و کاهش ضریب خوشی در سنین بالا، ناشی از عوارض دیابت در دوران بارداری است. دکتر محسن خوش نیست، فوق تخصص غدد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب، اظهار کرد: مهمرتین عارضه دیابت در دوران بارداری، افزایش وزن جنین یا ماکروزومی است، که با وزن بیش از ۴ هزار گرم در هنگام تولد همراه است و متعاقب آن احتمال ضربات و تروماهای زایمانی شامل در رفتگی شانه، آسیب اعصاب اندام های فوقانی و فلج شبکه های عصبی اندام فوقانی افزایش می یابد.

وی تاکید کرد:مرگ ناگهانی چنین در ماههای آخر بارداری، از دیگر عوارض قند خون کنترل نشده در دوران باردری است. میزان شیوع دیابت در دوران بارداری در جوامع مختلف تا ۱۴ درصد گزارش شده، و به دلیل آن که با عوارض زیادی برای مادر و جنین همراه است، امروزه توصیه می شود همه زنان در دوران بارداری از نظر قند خون آزمایش شوند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد:دیابت در دوران بارداری با علایم ظاهری همراه نیست؛ بنابراین برای تشخیص این بیماری، تست قند خون در هفته های ۲۴ تا ۲۸ بارداری ضروری است. در این تست پس از مصرف ۵۰ گرم گلوکز، قند خون ارزیابی می شود؛ در صورتی که قند خون بالاتر از ۱۳۰ گزارش شود، تستهای تکمیلی تر همچون تست تحمل گلوکز به عمل می آید و پس از اثبات دیابت، به درمان آن مبادرت می ورزند.

دکتر خوش نیت تصریح کرد: داروی مجاز در دوران بارداری «انسولین» است و زنان باردار، مجاز به استفاده از قرصهای خوراکی نیستند.در صورتی که زنان باردار پیش از لقاح، قند خون کنترل نشده داشته باشند، احتمال بروز ناهنجاری های جنین در سیستم قلبی و عروقی، عصبی و اسکلتی وجود دارد.

به گفته وی، مادران چاق و ارادی که سابقه فامیلی دیابت در بستگان درجه اول خود دارند و نیز کسانی که سابقه جنین درشت، دوبار سقط و مرده زایی دارند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت دوران بارداری قرار دارند. به دلیل عوارضی مظیر چاقی، دیابت نوجوانان و عوارض مامایی در حین تولد و پس از آن ضروری است دیابت بارداری خیلی سریع تشخیص داده شود و به طور دقیق درمان گردد.

دتر خوش نیت در خاتمه خاطرنشان کرد: علت دیابت در دوران بارداری ، ناشی از یک نارسایی خفبف در لوزالمعده است. در این دوران، هورمون های زیادی ترشح می شوند که ضد انسولین هستند، در صورتی که لوزالمعده مادر نتواند به مقدار زیاد انسولین ترشح کند، قند خون افزایش می یابد.

دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۸۳-۴ربیع الثانی ۱۴۲۵-شماره۲۳۸۸

دیابت و آلزایمر

محققان مرکز طب دانشگاه «راشل» در شیکاگو با مطالعه بیش از ۸۰۰ نفر در یک دوره پنج ساله به این نتیجه رسیدند که ابتلا به دیابت خطر بروز آلزایمر را تا ۶۵ درصد افزایش می دهد. متخصصان انگلیسی اعلام کردند که برای شناسایی نحوه ارتباط میان دیابت و افزایش خطر بروز آلزایمر مطالعات بیستری باید انجام گیرد.

در طول این پژوهش ها ۱۵۱ بیمار مبتلا به آلزایمر شناسایی شدند که از این میان ۳۱نفر به دیابت مبتلا بودند.

به گفته این محققان ابتلا به دیابت با افت فعالیت برخی از سیستم های درکی مغز رابطه مستقیم دارد. همچنین همزمان با سایر حالت ها فشار خون بالا و کلسترول خون بالا از فاکتورهای اصلی افزایش احتمال بروز آلزایمر محسوب می شوند.

گرد آورنده:الهام زمانیان

نشانه ها و تشخیص های دیابت نوع ۱

نشانه ها، علائم دیابت نوع یک با افزایش مقدار گلوکز در خون ارتباط دارد، یک شرایطی، که منجر به هیپرگلیسمی می شود. بیشتر افرادی که دچار دیابت نوع یک هستند نشانه هایی دارند که آنفا را مجبور می کند توجهات پزشکی را جستجو کنند.

معمولترین نشانه های دیابت نوع یک مثال:

– افزایش ادرار

– افزایش تشنگی

– از دست دادن وزن علی رغم افزایش اشتها

– نشانه های دیگر شامل خستگی افزایش مستعد ابتلا به عفونتها

چگونه دیابت نوع یک را تشخیص دهیم؟

بیشترین افرادی که دچار دیابت نوع یک هستند تشخیص داده می شوند با پیشرفت نشانه ها در یک ماه. با عنوان نمونه زمانیکه نشانه ها مبهم می شوند، ان ممکن است طول بکشد در تشخیص دیابت نوع یک. آزمایش برای دیابت مثال نمونه خون و نشانه های جاری و اندازه گیری سطح گلوکز (قند) خون.

دریافت فایل

[PDF]شیوع عوارض مزمن بیماری دیابت و عوامل خطر مرتبط با آن در بیماران مراجعه

nmj.umsha.ac.ir/article-1-1507-fa.pdf

Diese Seite übersetzen

12.03.2017 – بــا توجــه بــه شــیوع بــاالی عــوارض مزمــن دیابــت در جامعــه مــورد مطالعــه، الزم … 1395/06/10 تاریخ پذیرش مقاله: واژگان کلیدی: دیابت. عوارض مزمن.

Andere suchten auch nach

عوامل خطر عوارض قلبی عروقی در بیماران دیابتی نوع 2: نقش پیش بین …

jfmh.mums.ac.ir/article_1012.html

Diese Seite übersetzen

von رحیمیان بوگر – ‎2011 – ‎Ähnliche Artikel

عوارض قلبی‌عروقی از شایع‌ترین و مهلک‌ترین پیامدهای بالینی دیابت نوع 2 است. … اصل مقاله. دیابت به عنوان یک بیماری مزمن به طور برجستهای در گسترش آسیبهای …. مقیاس خودمدیریتی دیابت[10] (DSMS):مقیاس خودمدیریتی دیابت مورد استفاده در این …

بررسي عوارض ديابت در بيماران مراجعه¬كننده به كلينيك ديابت شهر شاهرود

knh.shmu.ac.ir/index.php/site/article/view/254

Diese Seite übersetzen

von M Abbasian – ‎2013

لذا با توجه به اهميت شيوع ديابت و عوارض آن تصمیم گرفتهشد كه فراوانی انواع ديابت و … اطلاعات مورد نياز از طريق پرسشنامه و با توجه به موارد ثبت شده جمعآوري و دادههای مورد نظر … مجله پژوهشي دانشكده پزشكي شهيد بهشتي 81؛ خلاصه مقالات اولين كنگره …

بررسی تأثیر عوامل شناختی بر درمان بیماری «دیابت نوع دو» در یزد

jcps.atu.ac.ir/article_541.html

Diese Seite übersetzen

von زارع شاه آبادی – ‎2013

جامعه آماری تحقیق شامل 4990 نفر از بیماران مبتلا به دیابت تحت پوشش مرکز … مقدمه: بیماری دیابت از شایعترین بیماریهای مربوط به سوختوساز بدن است که منجر به عوارض … اصل مقاله. امروزه معضل بیماریهای غیرعفونی، بسیاری از باورهای بهداشتی را …. رابطه بین عوامل اجتماعی و شناختی مرتبط با بیماری دیابت را در سال 1997، مورد …

[PDF]بررسی اپیدمیولوژی بیماری دیابت نوع II در مراجعه‌کنندگان به کلینیک دیا

journal.rums.ac.ir/article-1-3642-fa.pdf

Diese Seite übersetzen

05.04.2017 – ارﺳﺎل ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﻪ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه ﺟﻬﺖ اﺻﻼح: /8. 12 …. ﺑﯿﻤﺎر. ان ﻣﺒﺘﻼ ﺑـﻪ ﻧﺎرﺳـﺎﯾﯽ ﻣـﺰﻣﻦ ﮐﻠﯿـﻪ و دﯾـﺎﻟﯿﺰي،. دﯾﺎﺑﺘﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ]3[ . ﻋﻮارض. دﯾﺎﺑﺖ. ﺗﻘﺮ. ﺒﺎًﯾ … ﺷﺎﺧﺺ ﺗﻮده ﺑﺪﻧﯽ در ﺑﯿﻤﺎران ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ. 49.

Andere suchten auch nach

دیابت – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/دیابت

Diese Seite übersetzen

نوارها یک بار مصرف و تنها در دستگاه مورد نظر قابل استفاده است در صورت عدم …. با این حال این بیماران در معرض عوارض ماکروسکولار و میکرووسکولار دیابت هستند. …… http://www.avapezeshk.com/publications.36 مقالات دیابت، خودپایشی قند خون …

Andere suchten auch nach

[PDF]تازه هاي ديابت و عوارض چشمي مربوط به آن

eprints.ajaums.ac.ir/1677/1/bahar%2089-6_split_11.pdf

Diese Seite übersetzen

von سید مظهری – ‎2010 – ‎Ähnliche Artikel

به همین دلیل در اين مقاله سعي مي گردد ضمن بیان مختصري در مورد ديابت، به عوارض چشمي. ناشي از آن اشاره شود. اين تحقیق يك مطالعه مروري مي باشد كه بر پايه اطالعات …

دیابت نوع ۲ – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/دیابت_نوع_۲

Diese Seite übersetzen

عوارض ناشی از قند خون بالا می‌تواند شامل بیماری قلبی، سکته‌ها، ریتینوپاتی دیابتی که بر … این پیشنهاد در سال ۲۰۱۰ مورد پذیرش انجمن دیابت آمریکا قرار گرفت.

Andere suchten auch nach

مقاله انگلیسی رایگان در مورد عوارض دیابتی مانع بهبود کیفیت زندگی …

isidl.com/diabetic+complications+hamper+improvement+health+r…

Diese Seite übersetzen

30.11.2017 – دانلود رایگان مقاله انگلیسی درباره عوارض دیابتی مانع بهبود کیفیت زندگی در درمان زخم با فرمت PDF از سایت الزویر و ساینس دایرکت.

[PDF]ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺩﻳﺎﺑﺖ ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪﻱ ﺩﺭ ﻫﺎﻱ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﻣﻮﺍﻧﻊ

ijem.sbmu.ac.ir/files/site1/user…/abtahi-A-10-4-28-ef943da.pdf

Diese Seite übersetzen

von S Abdoli – ‎2009 – ‎Zitiert von: 32 – ‎Ähnliche Artikel

ﻛﻪ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﻳﺎﺑﺖ، ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﻭ ﻋﻮﺍﺭﺽ ﺁﻥ ﻭ ﺍﻣﻴﺪ ﺑﻪ. ﺁﻳﻨﺪﻩ. ﺍﻱ ﺑﻬﺘﺮ ﺩﺭ ﺗﺴﻬﻴﻞ ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪﻱ … ﭘﺬﻳﺮﺵ ﻣﻘﺎﻟﻪ. :۲۷/۳/۸۷. ﻣﻘﺪﻣﻪ. ﺩﻳﺎﺑﺖ ﻳﮏ ﺑﻴﻤﺎﺭﻱ ﺷﺎﻳﻊ ﻭ ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﺑﺰﺭﮒ. ﺗﺮﻳﻦ ﻣﺸﻜﻼﺕ. ﺑﻬﺪﺍﺷﺘﻲ ﻫﻤﻪ. ﻱ. ﻛﺸﻮﺭﻫﺎﺳﺖ. ،۱. ﻪ ﺑ.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *