تحقیق درباره تصفیه فاضلاب ها و پساب های صنعتی

دانلود تحقیق درباره تصفیه فاضلاب ها و پساب های صنعتی و اهمیت ان ها

*تحقیق درباره تصفیه فاضلاب هاو پساب های صنعتی*

-تعریف

پساب یا فاضلاب آب کثیف یاآلوده مایعی آغشته به انواع موادآلی ومعدنی وسازوارههای ریز بیماری زااست که ازکارخانه های صنعتی بیمارستانها محلهای مسکونی یااداری… تخلیه می شوندویکی ازعاملهای عمده آلودگی محیط زیست است.

پساب رامی توان به طورکلی به سه دسته بخش کرد:

۱)فاضلابهای خانگی یاشهری که ازبهداشت فردی شستشودرمنزل ومحل کاربه وجودمی اید.

۲)پسابهای صنعتی که ازشستسوی ماشین آلات بهداشت فردی افرادکارخانه وفرآیندهای شیمیائی برای تولیدفرآوردهای صنعتی ناشی می شود.

۳)نشست آب یازه آب هاکه ازنفوذوورودآب های زیرزمینی ازمحل اتصال لوله های انتقال فاضلاب به تصفیه خانه درفاضلاب هاراه می یابند.

-ملاکهای میزان آلودگی پساب هاوفاضلاب ها

مهمترین ملاکهائی که ازروی آنهامی توان به میزان آلودگی پساب هاوفاضلاب هاپی بردعبارتنداز:

الف)BOD (اکسیژن موردنیاززیست شیمیائی )

که مقداراکسیژن موردنیازباکتریهای هوازی درون فاضلاب رابرای اکسیدکردن مواد

آلی موجوددرفاضلاب معین می کندوملاکی ازمقدارموادآلی وسرعت تجزیه بیوشیمیائی آنهاست.چون اندازه گیری BOD درآزمایشگاه حدود۵روزبه طول می انجامدوبیشترآن رابانماد BOD5نشان میدهند.

ب)COD (اکسیژن موردنیازشیمیائی )

مقداراکسیژن موردنیازبرای تجزیه شیمیائی موادآلی موجود درفاضلابهائی است که به وسیله باکتری هاتجزیه نمی شوند بلکه بایدآن رابه روش شیمیائی برای نمونه درگرمابه وسیله اسیدسولفوریک ویاپرمنگنات پتاسیم تجزیه کرد.

پ)TOC (کل کربن آلی )

ملاک دیگربرای تعیین آلودگی آب است وبادستگاههای خودکاراندازه گیری شود.

لازم به یادآوری است که برای تعیین مقدار آلودگی پسابها و فاضلاب ها اندازه گیریCOD به تنهایی می تواند کفایت کند.زیرا در مورد فاضلاب های شهری و بخش عمده ای از شساب های صنعتی مقدار COD است.از این رو با اندازه گیری COD که بسیار آسانتر است می توان به مقدار تقریبی BODدست یافت.

-ترکیب فاضلاب های شهری

ترکیب فاضلاب های شهر ها و حتی منطقه های مختلف یک شهر ممکن است با هم تفاوت داشته باشد.به طور کلی فاضلاب ها را بر اساس محتوا و شدت میزان مواد زاید و الوده کننده موجود در آنها می توان به سهدسته قوی متوسط و ضعیف بخش کرد .مقدار متوسط و تقریبی مواد گوناگون موجود در این سه دسته از فاضلاب های شهری در جداولی موجود می باشد.

شدت آلودگی (PI) فاضلاب ها را از رابطه زیر که به فرمول مک گوون معروف است می توان بدست آورد.

PI=4.5N+6.5P

در این رابطه N برابر مجموع مقدار نیتروژن آمونیاکی و آلی بر حسب میلی گرم بر لیتر وp مقدار محلولنرمال پرمنگات پتاسیم بر حسب میلی لیتر به ازای هر لیتر آب در محیط اسیدی و دمای c27 برای اکسایش مواد آلی است.ضریب ۴٫۵ مقدار اکسیژن مصرفی برای تبدیل نیتریک و ۶٫۵ ضریب تصیحیح مربوط به کلرید ها سولفات ها وکاتیون ها ی کلسیم و منیزیم می باشد.

اگر مقدار محلول نرمال پرمنگنا مصرف شده رابر۵؛۱۰یا۲۵میلی لیتر در ازای هر لیتر آب باشد فاضلاب را به تریب ضعیف متوسط و قوی می گویند.

دریافت فایل

فاضلاب صنعتی چیست

nahrab.ir/مقالات/88-فاضلاب-صنعتی-چیست.html

Diese Seite übersetzen

توضیحات: دسته: مقالات: نوشته شده توسط javidan … مراحل مختلف تولید بوجود می آیند و بعضاً خطرناک ترین نوع فاضلابها را تشکیل میدهند. … پساب بخش تاسیسات ، مربوط به فرایند تصفیه آب ، زیر آب بویلر و برج خنک کن و تاسیسات عمومی. … در مورد فاضلاب های صنعتی ، معمولاً غلضت پساب را بوسیله ماده آلوده کننده می سنجند مثلاً …

Andere suchten auch nach

محیط زیست و تصفیه فاضلاب های صنعتی | تصفیه آب و فاضلاب دیسالکو

https://desalco.net/مقالات…/محیط-زیست-و-تصفیه-فاضلاب-های-…

Diese Seite übersetzen

فاضلاب های صنعتی را در چهار گروه زیر طبقه بندی نموده اند : 1- فاضلاب هایی که اثر عمده آنها بر محیط زیست فیزیکی است و راه حل دفع اشکال از این فاضلاب ها هم …

تصفیه فاضلاب – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/تصفیه_فاضلاب

Diese Seite übersetzen

پساب صنعتی ممکن است حاوی موادی باشد که با روش‌های معمول تصفیه، زدوده نشوند. … ها، کارخانجات،جهت اجرای پروژه‌های تصفیه آب،تصفیه فاضلاب،سپتیک تانک مطابق …

Andere suchten auch nach

تصفیه آب و فاضلاب های صنعتی | تصفیه فاضلاب آب زیست

abzistco.com/اخبار-و-مقالات…/تصفیه-آب-و-فاضلاب-های-صنعت…

Diese Seite übersetzen

کاربرد ازن در تصفیه آب و فاضلاب های شهری و صنعتی و تصفیه آب و فاضلاب های صنعتی. … نیاز به تصفیه و بازیابی آب های موجود؛ مسئله پساب ها از اهمیت خاصی برخوردار شده است. … فرآیندهای صورت گرفته توسط بخش تحقیقات بصورت متمرکز بر روی فاضلابدرباره ما · خط مشی · سوابق کاری · گواهینامه ها و تقدیرنامه ها · کارخانه.

مقاله در مورد تصفیه فاضلاب | تصفیه فاضلاب آب زیست

abzistco.com/تصفیه-فاضلاب/مقاله-در-مورد-تصفیه-فاضلاب/

Diese Seite übersetzen

در این تحقیق سعی شده بصورت اجمالی در مورد فاضلاب و تصفیه و برگشت آن به … طبق توصیه کمیته استاندارد فاضلاب سازمان برنامه تا زمانی که اندازه گیری های … ولی عدم وجود باکتری ها دلیل بر وجود پساب صنعتی در فاضلاب شهری به مقدار زیاد است .

Andere suchten auch nach

تصفیه فاضلاب در صنایع کارواش وقالیشویی – تصفیه آب فاضلاب

waterdrivers.com/…/تصفیه-فاضلاب/…/تصفیه-فاضلاب…/EC…

Diese Seite übersetzen

پروژه ها · گالری; درباره ما … هم اکنون بالغ بر ۳۰۰ کارواش در سطح شهر تهران با احتساب تولید میانگین پساب روزانه هر واحد … به دلیل اینکه فاضلاب کارواش ها در دسته فاضلاب های صنعتی طبقه بندی می شوند و … فرآیندهای الکتروشیمیایی در حال حاضر پس از سال ها مطالعه، تحقیق و بررسی توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر …

تحقیق انواع پساب و روش های تصفیه آن – یک دو سه پروژه

https://123project.ir › محصولات

Diese Seite übersetzen

تحقیق انواع پساب و روش های تصفیه آن ، خرید تحقیق آماده بررسی انواع پساب ها و روش های تصفیه پساب های صنعتی نیروگاه حرارتی سهند،پروژه درس تصفیه آب های …

مجموعه مقالات اولین همایش ملی تصفیه آب و پساب های صنعتی – سیویلیکا

www.civilica.com/Papers-NCWWT01=اولین-همایش-ملی-تصفیه…

Diese Seite übersetzen

مجموعه مقالات اولین همایش ملی تصفیه آب و پساب های صنعتی (1st National … بررسی راندمان حذف دترجنت ها درتصفیه خانه فاضلاب فرودگاه بین المللی امام خمینی ره به …

Andere suchten auch nach

مقاله تصفیه آب و پساب های صنعتی به روش AOP – سیویلیکا

https://www.civilica.com/Paper-EECICO01-EECICO01_221=ت…

Diese Seite übersetzen

سرفصل ارائه مقاله: تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی … در این روش رادیکال هیدروکسیل با حمله به آلاینده های آروماتیکی و حلقه های بنزنی، باعث تخریب آن ها می گردد.

مقاله روش های زیستی تصفیه پساب های صنعتی و نفت (میکروب ها، لجن …

https://www.tpbin.com/article/57945

Diese Seite übersetzen

به همین علت اکنون صنایعی وجود دارد که کار آن ها تصفیه پساب های صنعتی است. … مهم ترین اهداف از احداث سامانه های تصفیه ی فاضلاب شامل حفظ بهداشت همگانی،حفاظت …

Andere suchten auch nach

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *